vrata2020

Radíme s výberom garážových brán. Je lepšie zasúvanie pod strop alebo do strany?

Garážovú bránu človek kupuje len raz za život. Preto je logické, že nechce urobiť chybu. V nasledujúcom článku vám povieme, aké sú rozdiely medzi bránami, ktoré sa zasvajú pod strop a do strany. 

Radíme s výberom garážových brán. Je lepšie zasúvanie pod strop alebo do strany?

Späť
Štítky:

Sekčné brány = pevné a zároveň ohybné

Každé maé dieťa vie, ako vyzerajú brány. Pojem sekčná brána však mnoho ľudí nepozná.

Sekčné brány:

  • Sú to moderné brány tvorené jednotlivými sekciami.
  • Tie sú pevne spojené "zámkami".
  • V týchto miestach sa brány môžu ohýbať, a preto je možné vytiahnuť ich až pod strop. 

Brána pod strop sa hodí pri rekonštrukcii

Nezaberajú žiadne miesto, pretože sa jednoducho zložia pod strop. Presne tak fungujú obľúbené sekčné brány DELTA od LOMAXU. Brány sme dimenzovali na minimálne 20 000 cyklov a ich životnosť je naozaj dlhá. 

Pevne dosadajú k zemi a vďaka tomu neuniká toľko tepla ako pri starších výklopných bránach. Preto sú brány DELTA vhodné aj do garáží, ktoré sa v zime vykurujú. 

Brány vyrábame aj na mieru pre atypické priestory zadarmo. Preto si ľudia často volia brány pod strop pri rekonštrukciách starších garáží. Brány na mieru sú omnoho lepšou variantou než stavebné úpravy potrebné kvôli bránam v nevhodnej veľosti. Aj keď sa práce chopí šikovný murár, úprava bude vždy viditeľná. 

LOMAX Delta - sekční vrata
LOMAX Delta - sekční vrata

Nízky strop nevadí - voľte bránu do boku

Pri tomto type vedie koľajnica po stene a brána sa zasúva do strany. Tieto brány LOMAX PRAKTIK sa hodí najmä do garáží s nižším stropom alebo do miestností, v ktorých sú pri strope potrubia alebo nosné konštrukcie

Garáž môžete otvárať naplno alebo len čiastočne. Túto možnosť využijete, ak potrebujete len prejsť alebo vyvetrať. Dvere integrované do brán v tomto prípade nepotrebujete a ušetríte na nich

Všetky brány od LOMAXU majú dlhú životnosť, ale brány PRAKTIK sú na pomyslenej špičke. Nemajú žiadne pružiny ani lanká, ktoré by sa mohli pokaziť. 

Kontaktujte nás a my vám pomôžeme vyhodný typ brány vybrať. 

LOMAX Praktik - posuvná garážová vrata
LOMAX Praktik - posuvná garážová vrata