vrata2020

Obľuba vonkajšieho tienenia neustále rastie, populárnejšie je aj ich osadzovanie chytrými čidlami

Obľuba vonkajšieho tienenia neustále rastie, populárnejšie je aj ich osadzovanie chytrými čidlami

Späť
Štítky:

17.4.2020 - Zadržanie najväčšieho množstva tepelnej energie aj prvotriedny dizajn. To sú hlavné dôvody, prečo tuzemskí používatelia čoraz častejšie siahajú po vonkajšom tienení. Okrem rastúcej obľuby predokenných roliet a vonkajších žalúzií možno zároveň pozorovať aj vyššiu početnosť inštalácií inteligentných snímačov.

Podiel vonkajších žalúzií je okolo 70 %

 • S blížiacim sa letom nadobúdajú na dôležitosti aj systémy tieniacej techniky. Najmä posledné roky sa pritom vyznačovali mimoriadne vysokými teplotnými priemermi. Pri výbere tienenia je tak dobré myslieť na jeho čo najvyššiu účinnosť.
 • Dobre si to uvedomujú aj užívatelia v Slovenskej republike, kde každým rokom rastie obľuba najúčinnejšieho riešenia - vonkajšej tieniacej techniky, ktorá zadrží až 94 % tepelnej energie.
 • Jasným lídrom sú v tomto smere vonkajšie žalúzie. Pri voľbe vonkajšieho tienenia po nich siahne zhruba 70 % zákazníkov. Je možné pritom očakávať, že ich vysoký podiel sa bude držať aj naďalej.
 • Stále totiž existuje celý rad domácností či firiem, ktoré sa doteraz stretávajú s neefektívnym riešením tienenia a postupne prechádzajú na účinnejšie varianty. Čím ďalej väčšia orientácia na maximalizáciu energetických úspor je tak vonkajšiemu tieneniu naklonená.

Obľuba prvkov automatizácie

 • Spolu s rastúcou obľubou exteriérovej tieniacej techniky sa menia aj trendy z hľadiska ovládania. Manuálne vyťahovanie vnútorných žalúzií sa tak postupne stáva skôr záležitosťou minulosti.
 • Za štandard je v súčasnosti už prakticky bežne považované diaľkové ovládanie. Jeho možnou alternatívou je potom ovládanie vypínačom na stene.
 • Spolu s modernými spôsobmi ovládania sa do popredia dostávajú aj prvky chytrej domácnosti. Jedná sa predovšetkým o systémy snímačov, ktoré sú pripojené k vonkajším žalúziám či predokenným roletám.
 • V prípade slnečných čidiel sa systém orientuje na množstvo a intenzitu slnečných lúčov. Tieniacu techniku tak na základe nastavenia užívateľ zatiahne alebo naopak pustí lúče do interiéru.
 • Podobným spôsobom fungujú aj čidlá orientované na vietor. Ak je jeho intenzita príliš veľká, rolety či žalúzie sa vďaka senzorom automaticky vytiahnu.

foto žaluzuie

DQGS7030
DQGS7030

Bohatý výber lamiel

 • Pri výbere vonkajších žalúzií majú zákazníci spoločnosti LOMAX na výber zo štyroch rôznych typov lamiel - v tvare písmen C, S a Z, posledná spomenutá je pritom k dispozícii v dvoch prevedeniach, v závislosti na šírke lamely.
 • Zatiaľ posledný novinkou spoločnosti LOMAX v tomto smere je lamela Z70. Okrem maximálnej účinnosti vzhľadom zatienenie a mezilamelového tesnenia sa tiež pýši kratšie šírkou lamely. Vďaka tomu tak pôsobí luxusnejším a jemnejším dojmom.
 • Vďaka celej rade farebných prevedení je možné všetky varianty žalúzií aj vonkajších roliet zladiť s ďalšími prvkami stavby - garážovými bránami alebo vchodovými dverami.
 • Podobne ako iné časti plášťa domu predstavuje aj tieniaca technika dlhodobú investíciu. Pri jej robení sa preto oplatí obracať na preverené výrobcu a odborníkmi, ako je práve spoločnosť LOMAX.